this is Larry’s spirit guide, Maud


En ledig helg är en livad helg. Min har gått förlorad i absintdimmor och dimmiga bilder.

Ätit pensionärsfika i Kallhäll med Carolina, lammsmäcka på min altan, nattlig kladdkaka på Philips avskedsfest, sushi i bersån och chokladdoppade kaffebönor framför the Men Who Stare at Goats.
Druckit kaffe i Kallhäll med Carolina, vatten på min altan, vin och absint och öl och drinkar på Philips avskedsfest, vin i bersån och te framför the Men Who Stare at Goats.
Återinsjuknat i svårbotad Ewan McGregor-feber.

rubrik ur THE MEN WHO STARE AT GOATS av MAUD

Comments

3 svar till ”this is Larry’s spirit guide, Maud”

  1. Profilbild för Hanna

    HAHA, pensionärsfika i Kallhäll? Metropolen parkbänken-utanför-Konsum förstås!

    PS: Cool bild!

  2. Profilbild för Emelie

    Nu måste jag faktiskt säga emot denna Carolina. Tycker att hon ser asball ut på bilden! Den är så himla modsig, och mods gillar vi.

    Men Who Stare at Goats är för övrigt en asbra film. I synnerhet slutet!

  3. Profilbild för carolina

    COOL bilden blev. synd att jag inte är lika cool.

    jag är ju såklart din på onsdag. INGET kan förändra en sån sak.

    och jobbade inte heller ..

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hej! Jag använder cookies för att ge dig en bättre upplevelse av den här sidan, analysera statistik och kunna personifiera innehållet så det passar besökarna bättre. Genom att fortsätta godkänner du mitt användande av cookies. Vill du läsa min integritetspolicy kan du göra det här.